Sıcaktan bunalan ayılar meyve dondurması ile serinliyor

Bursa hayvanat bahçesindeki ayılar aşırı sıcaktan bunalınca görevlilerin verdiği meyveli dondurma ile serinliyor. Develerin ise hortumlarla su tutularak öğle vaktinin bunaltıcı sıcağını atlatması sağlanıyor.

Türkiye’yi etkisi altına alan bunaltıcı sıcak hava hayvanları da zor durumda bırakıyor. Bursa’da da yaklaşık 35 dereceyi bulan bunaltıcı sıcak hava özellikle hayvanat bahçesinde bulunan hayvanları zorluyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Zoo Park’ın sakinleri, aşırı sıcaklara karşı meyve-sebzelerle serinletiliyor. Develer hortumla ıslatılırken, sıcak nedeniyle havuza giren ayılara karpuz, elma gibi meyvelerin yanı sıra, meyve dondurması veriliyor.

Hayvanat Bahçesi’nde sıcaktan bunalan ayılar, barınaklarında bulunan havuzdan neredeyse çıkmıyor. Sıcaktan dolayı günün büyük bölümünü havuzda geçiren ayılar kendilerine atılan meyve dondurması başta olmak üzere meyve ve sebzelerle serinletiliyor.

Hayvanat bahçesinin en çok ziyaret edilen hayvanları arasında yer alan ayılarla bakıcıları özel ilgileniyor. Ayılara, sıcaklığın en yüksek olduğu öğle saatlerinde bakıcılar tarafından buz kalıpları içinde meyve dondurma kokteyli veriliyor. Öğle sıcağı ili havuza gelen ayılar kendilerine atılan meyveli dondurmayı suyun içinde afiyetle yiyor.

Ayrıca hayvanat bahçesine bulunan başta deve, inek ve at gibi hayvanlar olmak üzere diğer hayvanlar ise hortumlarla su tutularak serinletiliyor. Bursa Zoo Park’ta bulunan koyun ve keçi gibi hayvanlar ise kırkılarak bunaltıcı yaz dönemini rahat geçirmesi sağlanıyor. Özellikle hortumla serinletilen develerin durumdan oldukça memnun oldukları gözleniyor.

HAYVANLAR DONDURMA İLE SERİNLİYOR

Bursa Hayvanat Bahçesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Veteriner Hekim Dr. Hatice Karakuzulu, aşırı sıcak geçen yaz döneminde insanlar gibi hayvanlarında serinlemeye ihtiyacı doğduğunu belirterek, “Biz de hayvanların daha iyi serinlemesi için özellikle sevdikleri meyvelerden oluşan meyve kokteylleri ile birlikte onlara dondurma yapıyoruz. Havuzların içinde bedensel olarak serinlerken, bir yandan da dondurmalarını yiyerek hem keyifli zaman geçiriyor, hem de serinliyorlar.” dedi.

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess