Eğitim ve Etkinliklerimiz

Modern hayvanat bahçelerinin en önemli görevleri arasında yer alan eğitim çalışmaları Bursa Hayvanat Bahçesinde veteriner hekim, biyolog ve ziraat mühendisinden oluşan eğitim kadrosuyla gerçekleştiriliyor. Bursa Hayvanat Bahçesi olarak en önemli misyonlarımızdan biri olan doğa, çevre ve ekosistemin korunmasıdır. Ülkemiz ve dünyanın her bölgesindeki yaban hayvanlarının kendi coğrafyalarında, kendi doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürme hakları olduğuna inanıyoruz. Bu bilinçle ulusal ve uluslar arası hayvan koruma kampanyalarına destek veriyoruz. Hayvanat Bahçemizin “tanı, sev, koru” temasıyla öğrencilerin aktif olarak katıldığı koruma etkinlikleri gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca Bursa Hayvanat Bahçesine gelen okul grupları ile yapılan eğitim etkinliklerinde öğrencilerin hayvanat bahçesinde “yaparak yaşayarak öğrenme” faaliyeti gerçekleştirmesi sağlanıyor. Öğrencilerin düzeylerine ve Milli Eğitim içeriklerine uygun şekilde çevremizdeki canlıları tanıyalım, canlıların yaşam alanları, canlıların ortak özellikleri, canlıların sınıflandırılması, canlılarda üreme, büyüme, gelişme ve ekoloji konularını öğrencilerin farklı bir ortamda unutamayacakları bir deneyimle öğrenmelerine katkı sağlanmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü olarak Bursa’daki tüm öğrencilerin bahçemizdeki eğitimlere katılmasını bekliyoruz.

20131113_100702  10369_NLY_9905_201205271220

 

SUNUM KONULARI

EĞİTİM PROGRAMI

ETKİNLİKLERİMİZ

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess