SİBİRYA SOĞUKLARI EN ÇOK ONLARI MUTLU ETTİ

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi yaşamı olumsuz etkilerken, Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne yaz aylarında getirilen iki Sibirya kaplanı, kar ve soğuğun keyfini çıkarıyor. Sıcak iklim hayvanlarının büyük bir bölümü kar yağışıyla birlikte ısıtma sistemi olan kapalı barınaklarında günlerini geçirirken, amur kaplanları ise günlerinin büyük bir bölümünü barınağın karla kaplı açık bölümünde dolaşarak geçiriyor.

Yoğur kar yağışı birçok kentte trafik başta olmak üzere yaşamı olumsuz etkilerken, kar yağışı Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde farklı görüntülere sahne oluyor. Özellikle sıcak iklim hayvanlarının büyük bir bölümünün ısıtma sistemli kapalı barınaklarına çekilmesiyle sessizliğin hakim olduğu hayvanat bahçesinde kar yağışının en çok mutlu ettiği hayvanlar ise yaz aylarında Bursa’ya getirilen amur kaplanları oldu. Mayıs ve Haziran ayında Almanya’dan getirilen Finja isimli dişi amur kaplanı ile Victor adlı erkek amur kaplanı, günlerinin büyük bir bölümünü kar yağışıyla birlikte beyaza bürünen barınaklarının açık bölümünde geçiriyor.
Anavatanı Sibirya’nın seyrek ormanları olan ve günümüzde doğal ortam olarak sadece Rusya’nın güneydoğusunda ve Kuzey Kore’de yaşamını sürdüren amur kaplanları, Sibirya soğuklarıyla birlikte Bursa’da da doğal yaşamdan izler yakalama şansı bulmuş oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess