Sevgi İle El Ele

5 Haziran Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Bursa hayvanat Bahçesi ile birlikte Olgunlaşma enstitüsü, Sevgi Dünyamız Özel Eğitim Merkezi, ve Zübeyde Hanım Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi ile ortak bir çalışma yapılmıştır.

Yapılan organizasyonda özellikle Sevgi Dünyamız Özel Eğitim Merkezi engelli çocukların sesini duyurma,  kendilerini ifade etme ve diğer öğrencilere de farkındalık oluşturmaları ve çocuklar arası köprü  kurabilmeleri amacıyla bu çalışma yapılmıştır. Çalışma kapsamında Engelli çocuklarımızın da katılımı ile birlikte ‘Grafik ve Portre ‘ çalışmalarından oluşan hayvan temalı resim sergisi yapılmıştır.

Diğer yandan Afrika Köy Evleri diye adlandırılan ve Afrika’ya özgü hayvanların yeraldığı bu alanda da yine okulların ortak çalışması ile Afrika Köyü ‘ Afrika temalı resimler ile boyamaya devam etmektedir.

Doğa ve çevre bilincini gelecek nesillere aktarma amacında olan Bursa hayvanat bahçesinde öğrenciler arası kaynaşma olmuş birlikte eğlenmiş yeni farkındalık bağları kurulmuştur. Zübeyde Hanım Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi ve Olgunlaşma Enstitüsü  öğrencileri,  Sevgi Dünyamız Özel Eğitim Merkezi öğrencilere bahçe içerisindeki tüm çalışmalarda rehberlik etmişlerdir.