Macaristan’dan Bursa’ya neslin devamı için erkek kızıl panda getirildi (DHA)

Macaristan’dan Bursa’ya neslin devamı için erkek kızıl panda getirildi

Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi’ne, Macaristan‘dan erkek kızıl panda getirildi. Karantina süreci biten erkek panda, dişi pandanın yaşam alanına bırakıldı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan kızıl pandaların burada çiftleşip, nesillerinin sürmesi hedefleniyor.

Bursa‘da 206 bin 600 metrekarelik alan üzerine kurulan, hayvan barınaklarının yanı sıra 11 gölet, 2 bin ağaç, 50 bin çalı ve 150 bin yer örtüsü bitkisi ile hem hayvanlara hem de ziyaretçilere doğal ortam sunan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde popülasyon artışı sürüyor.

129 türden 1013 hayvana ev sahipliği yapan, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi’ne, Macaristan‘dan erkek kızıl panda getirildi. Macaristan’ın Nyıregyhaza kentindeki Sosto Zoo’dan 1700 kilometrelik yolculuğun ardından Bursa’ya getirilen kızıl pandanın karantina süreci tamamlandı.

Erkek panda, hayvanat bahçesindeki dişi pandanın yaşam alanına bırakıldı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan kızıl pandaların burada çiftleşip, nesillerinin devamı hedefleniyor. Bakıcı Halil İbrahim Bayram, “Hayvanat bahçemizde 1 tane dişi panda bulunmaktaydı.

Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için Macaristan’dan bir kızıl panda getirdik. Erkek kızıl pandamız geldi. Şu an karantina sürecini de tamamladı. Kendilerine ait alanda yaşıyorlar” dedi.

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess