Slot Demo PragmaticDemo Slothttps://167.172.89.125/https://pesanantar.gramedia.com/demo-olympus/https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/slot demohttps://heylink.me/mochibet88/mochibet88mochibet 88mpotenhksbetlaskar89laskar 89link ksoklubmporedkitabet138gbk76ksoklubhebitopmpoxompoxlcakar7688klub

“Korumak İçin Hala Şansımız Var”

Hayvanat bahçelerinin en önemli görevi doğayı ve hayvanları koruma eğitimleridir. Doğa ve çevre günlerinde düzenlediği etkinlikler ile farkındalık oluşturan Bursa Hayvanat Bahçesi yerel biyolojik çeşitliliğimizin korunmasını hedefleyerek Bursa’mızda bulunan sulak alanlardan Karacabey Longozuna gezi düzenledi.

 

Yerel biyolojik çeşitliliğimizin korunmasını hedefleyereksloganıyla Türkiye’nin 4’üncü büyük longoz ormanlarında doğa ile iç içe ve gözlem yaparak eğitim alan öğrencilere dünya genelinde tehdit altında olan biyoçeşitlilik konusunda bilgi verilirken, nesli tükenmekte olan bitki ve hayvanların korunma yöntemleri anlatıldı. Doğa konusunda doğru bilinen yanlışlar ve yanlış bilinen doğrular vurgulandı.

 

Karabacey Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz gezide kuş gözlemi yapan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri alanda beslenen Flamingo, Kuğu, Saz Delicesi, Ak Balıkçıl gibi pek çok türe şahit oldular.