KONFORLU YAŞAM KIŞ UYKUSUNU UNUTTURDU

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİNDE HAVA SICAKLIKLARININ DÜŞMESİYLE BİRLİKTE ENERJİ TAKVİYELİ GIDALARLA BESLENEN HAYVANLAR, KARIN KEYFİNİ ÇIKARIYOR.
DOĞAL ORTAMDA 3 İLE 7 AY ARASINDA KIŞ UYKUSU DÖNEMİ YAŞAYAN AYILAR, HER ORTAMDA KOLAYCA BESİNE UYAŞTIKLARI İÇİN KIŞ UYKUSUNU UNUTURKEN, KARDA GÜNEŞLENMENİN TADINI ÇIKARIYOR.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde barınan hayvanlar, kar yağışı ve hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte enerji takviyeli gıdalarla besleniyor. Doğada genellikle Kasım – Nisan arasını kış uykusunda geçiren ayılar, her hava koşulunda gıdaya ulaşım sıkıntısı yaşamadıkları için kış uykusunu unuturken, kar üzerinde güneşlenmenin keyfini çıkarıyor.

Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’nin üyesi olan ve 206 bin 600 metrekarelik alanda 76 türden 600’ün üzerinde hayvanın barındığı Bursa Hayvanat Bahçesi, kar yağışıyla birlikte beyaz örtüye büründü. Kış hazırlıklarını haftalar öncesinden tamamlayan Hayvanat Bahçesi yönetimi, aslan, leopar, babun ve flamingo gibi sıcak iklim hayvanlarının barınakları kalorifer sistemi ile ısıtırken, havaların soğumasıyla birlikte vücut ısıları düşen hayvanlara enerji içeriği yüksek vitamin ve mineral takviyeli gıdalar vermeye başladı.

Ayılar uykuyu unuttu
Beslenmeden barınmaya tüm ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenilen hayvanlar, doğadaki türlerine göre konforlu bir hayatın keyfini sürüyor. Doğada 3 ile 7 aya yayılmış bir dönemi uyku halinde geçiren, mevsime göre Kasım-Aralık aylarında uykuya yatıp, Mart ile Nisan arasında uyanan ayılar, hayvanat bahçesindeki konfor sayesinde kış uykusunu unuttu. Günlük besin ihtiyaçları karşılanan, enerji takviyeli gıdalar sayesinde vücut ısıları fazla düşmeyen ayılar, ziyaretçilerini kar üstünde güneşlenerek karşılıyor.
Bu arada, kar yağışıyla birlikte düşen hava sıcaklığı yüzünden sabah kapalı barınaklarından çıkmak istemeyen maymun, aslan ve leoparlar güneşin çıkmasıyla birlikte kendilerini bahçeye attı. Hayvanat Bahçesine yeni gelen Leoparlar karla tanışmanın şaşkınlığını yaşarken, maymunlar ise alışık oldukları görüntü eşliğinde eğlendi. Karın en fazla mutlu ettiği kurtlar ve geyikler gün boyu bahçede turladı. Zebralar ise karla birlikte günlerini kapalı sıcak barınaklarında geçirmeyi tercih etti.

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess