KANGURU VE GÜLEN KUŞLAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’NİN ZÜRAFALARIN ARDINDAN YENİ KONUKLARI OLAN KANGURU VE GÜLEN KUŞLAR, ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin zürafaların ardından yeni konukları olan kanguru ve gülen kuşlar, ziyaretçilerini bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 yıl önce yaklaşık 206 bin metrekare alan üzerine kurulan Hayvanat Bahçesi’nin kuruluş aşamasında barınakları özel olarak yaptırılan ancak bir türlü Bursa’ya getirilemeyen zürafaların ardından yeni hayvan türleri de Bursa’ya gelmeye başladı. 76 türden yaklaşık 600 hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesinin son konukları ise kanguru ve gülen kuşlar oldu. Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’ne tam üyeliğin ardından bedelsiz hayvan teminine başlayan Büyükşehir Belediyesi, Danimarka’nın Kopenhag Hayvanat Bahçesi’nden 4 küçük kanguruyu Bursa’ya getirdi. Koro şeklinde yüksek sesle kahkahaya benzer şekilde ses çıkardıkları için gülen kuş ismini alan Avustralya´nın Gülen Kuşlarından 3´ü de Çek Cumhuriyeti Prag Hayvanat Bahçesi’nden getirilerek Bursa Hayvanat Bahçesi’ndeki yerlerini aldı.
Uyum süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayan kanguru ve gülen kuşların yanı sıra yeni hayvan türlerinin Bursa’ya getirilmesi yönündeki çalışmalar da aralıksız sürüyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess