Slot Demo PragmaticDemo Slothttps://167.172.89.125/https://pesanantar.gramedia.com/demo-olympus/https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/slot demohttps://heylink.me/mochibet88/mochibet88mochibet 88mpotenhksbetlaskar89laskar 89link ksoklubmporedkitabet138gbk76ksoklubhebitopmpoxompoxlcakar7688klub

KAPİBARA (Capybara)

Hydrocaeris hydrocaeris

Uzunluğu 1 metrenin üzerinde ve yetişkin insan ağırlığında olan Kapibara dünyanın en büyük kemirgenlerindendir. Bataklıklar, tuzlu sular, yağmur ormanlarının içerisindeki nehir ve göller, mevsimsel olarak su altında kalmış otlak ve savanalarda yaşar.

Çok iyi yüzücüdür. Otlak, taneler, su bitkileri ve bazı meyveler ile beslenir. Herhangi bir tehdit durumunda, çok hızlı koşup su içine dalarak kaçabilir ve suyun altında 5 dakikadan fazla kalabilir. Suyun içinde çiftleşir. Dişiler genellikle her yıl bir yavru doğurur. Gebelik süresi 150 gündür. Koku çiftleşmede ve egemenlik kurulmasında çok önemlidir. Salgılanan koku sıvı, parmak izi gibi her bireyin kendine özeldir. Bireyselleşmiş kokular ile grup üyeleri birbirini tanır.

Homurdanarak, kişneyerek ıslık sesi gibi farklı sesler çıkararak birbirleriyle iletişim kurarlar.