KIRMIZI ALTIN SÜLÜN (GOLDEN PHEASANT)

Sülünler; küçük başlı, uzun boyunlu, uzun kuyruklu kuşlardır. Erkeklerinin uzun kuyrukları ve renkli parlak tüyleriyle ünlü olan bu kuş türünün dişileri; daha kısa kuyruğa ve mat kahverengi tüylere sahiptir. Sülünlerin tüy rengi tonlarında farklılık gösteren çok çeşitli alt türleri vardır.

Altuni Sülün, Bayağı Sülün, Hatun Sülün, Gümüş Sülün, Kral Sülün ve Yeşil Sülün en yaygın bilinen sülün türleri arasında yer almaktadır. Dünya genelinde 34 farklı sülün ırkı bulunmaktadır. Yaban hayatta sülünlerin çoğu 1-3 yıl yaşar ancak; yetiştirme ortamlarında ortalama 18 yıl yaşayabilirler. Sülünler çok eşlidir, erkek birkaç dişiden oluşan hareme sahiptir. Dişiler yuvalarını zemindeki sığ bir çöküntüyü kazarak kolayca bulunan bitki materyalleri ile yaparlar. Kuluçka dönemi 22 ile 25 gün arasında sürer.

Ormanlık alanlarda, tarım arazilerinde, çalılıklarda ve sulak alanlarda bulunurlar. Tahıl taneleri, tohumlar, yapraklar, meyveler ve bazı omurgasızlarla beslenirler. Sülünler zamanının çoğunu yerde geçirirler. Hem yerde hem de ağaçlarda tünerler. Hızlı koşar ve uçarlar ancak; uzun mesafelerde uçuşu sürdüremezler. Uçuşlarını çoğunlukla tehlike altında yaparlar. Tehlike anında ani, gürültülü bir kalkışla uçabilir ve kendilerini havaya fırlatabilirler. Kalkışlarını neredeyse dikey yaparlar. Kısa mesafelerde hızlı uçabilirken, koşmayı tercih ederler. Sülünler ekosistemde daha büyük etoburlar için bir av ve böcek popülasyonlarını kontrol etmeye yardımcı olan bir böcekçil olarak rol oynarlar.

 

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess