HAYVANAT BAHÇESİNDE GÖREVLİ PERSONELE EĞİTİM

– BURSA ZOO PARK´TA GÖREV YAPAN HAYVAN BAKICILARI, 2 GÜNLÜK MESLEK İÇİ EĞİTİMDEN GEÇİRİLDİ.
– ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİYLE VERİLEN VE HAYVANLARIN DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE YAŞAMALARINI HEDEF ALAN EĞİTİM, BURSA HAYVANAT BAHÇESİ´NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

 

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde görev yapan hayvan bakıcıları, 2 günlük meslek içi eğitimden geçirildi. Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle verilen ve hayvanların daha sağlıklı şekilde yaşamalarını hedef alan eğitim, Bursa Hayvanat Bahçesi´nde gerçekleştirildi.

Modern hayvan barınağı, rehabilitasyon ve kısırlaştırma çalışmaları gibi sokak hayvanlarına önemli hizmetler sunan Büyükşehir Belediyesi, hayvanları doğal yaşam alanlarında da yalnız bırakmıyor. Soğanlı Botanik Park´taki Bursa Hayvanat Bahçesi´nde bulunan hayvanların sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürmelerine imkan tanıyan Büyükşehir Belediyesi, hayvan bakıcılarını da periyodik eğitimlere tabi tutuyor. Hayvanların rehabilite edilmesini ve Bursa halkına daha iyi hizmet verilmesini hedefleyen ´Hayvan Bakımı, Hayvanlara Davranış ve Hijyen´ konulu eğitime, hayvanat bahçesinde görevli 37 personel katıldı.

Eğitimlerde; UÜ Veterinerlik Fakültesi´nden Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ebru Yalçın, Bursa Hayvanat Bahçesi´nden Danışman Koen Brouwer ve Veteriner Hekim Hatice Karakuzulu, birikimlerini hayvan bakıcılarıyla paylaştı. Bursa Hayvanat Bahçesi Danışmanı Koen Brouwer, dünyada örnek hayvanat bahçesi olarak kabul edilen Valencia Biopark´ın alt yapısı ve çalışma sistemi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Eğitim kapsamında, çeşitli fotoğraflar ve projeler de sunumlar içerisinde yer aldı. Hayvan bakıcılarının görevlerini daha iyi yapabilmelerini, önce kendi sağlıklarını ardından da hayvanların sağlığını daha iyi koruyabilmelerini sağlayan faaliyetin bundan sonra da periyodik aralıklarla devam edeceği açıklandı. Eğitim sonunda Bursa Hayvanat Bahçesi´nde görevli personele sertifika verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess