Hayvanat Bahçesi’nde 23 Nisan Coşkusu

24 Nisan 2018

Hayvanat Bahçesi’nde 23 Nisan Coşkusu
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlaması, eğlenceli ve coşkulu anlara sahne oldu. Rahmiye Malcıoğlu İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin oluşturduğu 50 kişilik dans grubu, sergilediği hareketlerle büyük beğeni topladı.

Hayvanat bahçesinde renkli görüntülerin yaşandığı şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasıyla başladı. Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı’nın çocukları ve aileleri selamlamasının akabinde sahneyi alan Büyükşehir Belediyesi bando takımı, çaldığı marşlarla alandakileri coşturdu. Etkinliğe katılan 1. Murat İlkokulu dans ekibi, ‘erik dalı’ şarkısıyla birbirinden farklı hareketlerde bulundu. Aynı ekip, ‘Antep yöresinden’ derleme danslarla kendilerini izleyenlere hareketli dakikalar yaşattı. 1. Murat İlkokulu korosu ise söylediği parçalarla ortamı şenlendirdi.

Kutlamaların en ilgi çekici anı ise, Rahmiye Malcıoğlu İlkokulu dans ekibinin sahneyi almasıyla yaşandı. Tamamı miniklerden oluşan 50 kişilik dans ekibi, senkronize hareketlerle izleyenleri büyüledi. Hayvanat Bahçesi’ndeki 23 Nisan coşkusuna katılan öğrenciler ve aileleri, gösterilerin ardından yine aynı alan içerisinde bulunan Türk Köyü’nü ziyaret etti. Bayram neşesinin doruğa çıktığı günde çocuklar gönüllerince eğlenirken, veliler de çocuklarının mutluluklarını fotoğraf çekerek paylaştı. 23 Nisan Şenliği’nin sonunda devekuşu yumurtalarını boyayarak kolye yapan öğrenciler, fayton gezisi ve sokak oyunları ile unutamayacakları bir gün yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı, günün anlam ve önemini ifade ettiği konuşmasında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği bir armağandır. Çocuklarımız, geleceğimiz, yıldızımız ve mutluluğumuzdur. Çocuklarımız barış, umut ve kardeşliği temsil etmektedir” dedi.

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess