Slot Demo PragmaticDemo Slothttps://167.172.89.125/https://pesanantar.gramedia.com/demo-olympus/https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/slot demohttps://heylink.me/mochibet88/mochibet88mochibet 88mpotenhksbetlaskar89laskar 89link ksoklubmporedkitabet138gbk76ksoklubhebitopmpoxompoxlcakar7688klub

Hayvanat Bahçesi Su Dayanışmasında

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde ‘Dünya su günü’ etkinlikleri kapsamında ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine suyun önemi ve kirli su kaynaklarının oluşturduğu tehlikeler hakkında bilgiler verildi.

Bu yıl ‘Uluslararası Su Dayanışma Yılı’ temasıyla kutlanan Dünya Su Günü, etkinlikleri kapsamında özellikle eğitim çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yönetimi, öğrencilere su bilincini aşılıyor.

Hayvanat Bahçesi konferans salonunda düzenlenen ve Elmasbahçeler, İstiklal ve Özel Osmangazi Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı ‘Uluslararası Su Dayanışma Yılı Sunumu’nda su kaynaklarının önemi hakkında bilgiler verildi. Hayvanat bahçesi müdürü Nermin Sığırcı, günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık 1 milyarının temiz içme suyuna, 2,5 milyarının da temiz kullanım suyuna ulaşamadığını vurguladı. Dünya nüfusunun yüzde 20’sini oluşturan 30 ülke ciddi su sıkıntısı yaşandığını dile getiren Sığırcı, “Eğer önlem alınmazsa 2025 yılında bu ülkelerin sayısının 50’ye çıkacağı tahmin ediliyor. Bu, her dört kişiden birinin temiz suya erişmekte sıkıntı yaşayacağı anlamına geliyor. Temiz içme ve kullanma suyuna ulaşamadığı için her altı kişiden biri hayatını kaybetmektedir. Birleşmiş Milletler verilerine göre her gün 3900 çocuk kirli sulardan kaynaklı tifo, kolera, hepatit ve paraziter hastalıklar yüzünden ölmektedir” diye konuştu.

Sunumun ardından öğrencilerin yaptığı “Su Dayanışması” konulu resim sergisi açıldı. Hayvanat Bahçesi’nde hafta boyunca devam edecek etkinliklere 2 binin üzerinde öğrencinin katılması bekleniyor.