HAYVANAT BAHÇESİ CANLANACAK

BAŞKAN ALTEPE, YAPACAKLARI DÜZENLEMELERİN ARDINDAN BİRBİRİNDEN FARKLI AKTİVİTELERİ HAYATA GEÇİRMEYİ PLANLADIKLARINI HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ HALKIN VAZGEÇEMEYECEĞİ BİR YAŞAM MERKEZİ HALİNE GETİRMEYİ AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Soğanlı’daki ‘Hayvanat Bahçesi’nin eksikliklerinin giderilerek yeni bir yaşam merkezi haline getirileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesislere yönelik incelemeleri kapsamında Türkiye’nin en büyük ikinci hayvanat bahçesini gezdi. Daha önce Havuzlupark, Hünkar Köşkü, Dobruca Tesisleri’nde yaptığı incelemeler sonrasında buradaki eksikliklerin giderilerek, halka açılması talimatını veren Başkan Altepe, Soğanlı’daki Türkiye’nin ikinci en büyük Hayvanat Bahçesi’nin de daha aktif, insanların öğrenecekleri, eğlenecekleri ve dinlenecekleri bir mekan haline getireceklerinin müjdesini verdi. Hayvanat bahçesinin yıllardır istenilen performansı gösteremediğini söyleyen Altepe, yeni düzenlemelerle mekanın hareketlendirileceğini bildirdi.

Hayvanat bahçesi yaşam merkezi olacak

Hayvanat bahçesine ivme kazandıracak projeler üzerinde çalışacaklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’da 11 yıldır beklenen verimin alınamadığı hayvanat bahçesinin en güzel şekilde canlandırılıp tam bir hayvanat bahçesi fonksiyonuna ulaşması için gerekeni yapacağız” dedi. Vatandaşların, özellikle gençlerle çocukların hayvanat bahçesine gelerek hayvanları yakından tanımaları gerektiğini kaydeden Altepe, “Vatandaşlarımızın en iyi hayvan türlerini görmeleri için çalışmalar yapacağız. Burayı, insanların sıklıkla ziyaret ettiği, cıvıl cıvıl yaşayan bir aktivite merkezi haline getirmek istiyoruz. Mekanın çocuklarımıza hayvan sevgisinin aşılandığı bir yer olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Altepe, yapacakları düzenlemelerin bahçesinde birbirinden farklı aktiviteleri hayata geçirmeyi planladıkları hayvanat bahçesini halkın vazgeçemeyeceği bir yaşam merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess