HAYVANAT BAHÇESİ 20 YAŞINDA

12 Kasım 2018

Hayvanat bahçesi 20 yaşında  

 BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ve dünya standartlarında bir bahçe olarak sadece 2018 yılında 820 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Bursa Hayvanat Bahçesi( Bursa Zoo), Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilköğretim okulu öğrencilerinin katıldığı etkinlikle 20. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Her yıl artan coşkuyla gerçekleştirilen kuruluş yıldönümü kutlamaları, bu yıl da hayvanat bahçesinin konferans salonunda düzenlenen programda, İstiklal Marşı’nın okunması ve protokol konuşmalarıyla başladı. Salonu dolduran Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yavuz Selim ile Remzi Zümrüt ilkokullarından öğrencilere ilk olarak Bursa Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı hitap etti. Sığırcı, konuşmasında, 10 Kasım 1998 yılında kurulan hayvanat bahçesinin geçirdiği değişim ve dönüşümü anlattı. Sığırcı’nın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Başkan Aktaş, hayvanat bançesini Bursa’ya kazandıran ve salonda bulunan Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Erdem Saker’i öğrencilere alkışlattı. Etkinlikte ayrıca katılımcılara sinevizyon gösterisi eşliğinde bahçede yer alan hayvanlar ile kampüsün teknik kapasitesi anlatıldı.

Bursa Zoo konferans salonunda başlayan programın ardından Başkan Aktaş, faytonla bahçe turu gerçekleştirdi. Gergedan barınağında 20. yıl pastasını kesen Başkan Aktaş ve beraberindekiler, ardından Bursa Hayvanat Bahçesi tarafından hazırlanan ve bahçedeki hayvanları konu alan fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. Başkan Aktaş, eşi Sevinç Aktaş ve beraberindekilerle birlikte fok, zürafa, lemur ve aslan barınaklarını da gezerek, hayvanları elleriyle besledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, içinde yaşayan hayvanların refahının en üst düzeyde tutulduğu Bursa Zoo’nun insanların doğaya olan özlemlerini karşılayabilecek kapasitede olduğunu söyledi. Hayvanat bahçesinin gör-hisset-koru temasıyla doğa ve hayvan sevgisi, çevre bilincinin gelişmesine katkı sağladığını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bu sene gergedan ve kırmızı panda barınaklarını bahçemize kazandırdık. Mayıs ayında 2 adet erkek beyaz gergedan Avusturya-Salzburg Hayvanat Bahçesi’nden, 1 adet erkek beyaz gergedan da Fransa-Beauval Hayvanat Bahçesi’nden getirildi. Ayrıca bahçemize 2 adet kırmızı panda kazandırılmıştır. Önümüzdeki yıllarda 110 bin metrekare alan kamulaştırılarak fil, su aygırı, timsah, çift hörgüçlü develer ve mandrill gibi farklı türlerin bahçemize kazandırılmasını planlıyoruz. Hayvanat bahçemizin 20. yılına girdiği bu anlamlı günde, böylesine önemli bir değerin Bursa’ya kazandırılmasında emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

bocoran cheat terbaru slot mahjong
game demo pg soft
informasi pilihan rtp slot
informasi resmi slot mahjong
lucky neko paling digemari
mahjong wins2 mengalami peningkatan
pesta pora starlight princess
rtp game mahjong ways
scatter emas mahjong wayss
stimulus profit kakek zeus
akun demo slot lengkap
slot demo
kompas76
dilibet
76gaming
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess