HAVYANAT BAHÇESİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAYVANAT BAHÇESİNİ DAHA DONANIMLI HALE GETİRMEK AMACIYLA BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALAR ARASINDAYER ALAN AFRİKA KAFE TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
– HAYVANAT BAHÇESİNE YAPILAN YATIRIMLARI ÇOK ÖNEMSEDİĞİNİ DİLE GETİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ZÜRAFA VE ANTİLOPLARIN YANI SIRA YAKIN BİR GELECEKTE FİL VE GERGEDAN GİBİ HAYVAN TÜRLERİNİN DE BURSA’DA OLACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ.
– HAYVANAT BAHÇESİNİN KURUCUSU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANLARINDAN ERDEM SAKER, HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ ÇALIŞMALARA İLK GÜNDEN BERİ DESTEK VEREN BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanat bahçesini daha donanımlı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar arasında yer alan Afrika Kafe törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, yakın bir gelecekte Zürafa, Antilop, Fil ve Gergedan gibi hayvanların da Bursa’ya getirileceği müjdesini verdi.

Hayvanat Bahçesi’ne gelen vatandaşların rahatlıkla dinlenip, vakit geçirebileceği şekilde dizayn edilen Afrika Kafe’nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hayvanat Bahçesinin kurucusu Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Erdem Saker, Bursa Hayvanat Bahçesi Danışmanı EAZA Eski Direktörü ve Valencia Hayvanat Bahçesi Müdürü Koen Brouwer ile çok sayıda davetli katıldı. Törende Büyükşehir Belediye Bandosu ve Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın konseri ilgiyle dinlendi.

Dünyada ne varsa Bursa’da da olacak
Bursa Hayvanat Bahçesi’nin yapılmasının gündeme geldiği yıllarda muhalefet partisi sözcüsü olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, o dönem de hayvanat bahçesinin kurulmasına destek verdiğini söyledi. “Bizim çocuklarımız Fil görmek için İzmir’e, İstanbul’a gitmek zorunda kalmasın” diye düşündüğünü ve çalışmaları desteklediğini dile getiren Başkan Altepe, “Daha o zaman ‘imkan varsa bu hayvanları Bursa’ya getirelim’ dedim. Ancak Erdem Saker Başkanımızdan sonra Hayvanat Bahçesi biraz ihmal edildi. Biz göreve gelir gelmez, burayı ele aldık ve çalışmaları başlattık. Dünya Hayvanat Bahçeleri Birliği’ne üyelik çalışmalarında son aşamaya geldik. Bölgedeki fiziki düzenlemelerin yanında Denizin Sırları İnteraktif Eğitim Merkezi’ni çocuklarımızın hizmetine sunduk. Bugün de hayvanat bahçesine değer katacak bu tesisi hizmete açıyoruz. Bunun yanında yeni hayvan türlerinin getirilmesiyle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Yakın bir zamanda zürafa, antilop, fil, gergedan, kanguru gibi farklı hayvan türlerini de hayvanat bahçemize getireceğiz” dedi.
Başkan Altepe, hayvan türlerinin artırılmasına paralel olarak mekan sıkıntısı yaşanabileceğini belirterek, alanın büyütülmesi amacıyla kamulaştırma çalışmalarını da başlattıklarını kaydetti.

Bir günde 18 bin ziyaretçi
Hayvanat Bahçesi’nin Bursalılar için bir buluşma noktası olduğunu dile getiren Hayvanat Bahçesi Kurucusu Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Erdem Saker ise, geçtiğimiz Pazar günü hayvanat bahçesini 18 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Başkan Altepe’yi göreve geldiği ilk günlerde ziyaret ettiğini ve hayvanat bahçesinin geliştirilmesine yönelik önerilerde bulunduğunu ifade eden Saker, “Başkanımız bu konuda gerekli tüm çalışmaları başlattı. Gerek fiziki düzenlemeler gerekse yeni hayvanların temini konusunda önemli bir mesafe kat ettik. Bu destekleri nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe, daha sonra etkinliğe katılan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’dan Engelliler Meclisi ve Çocuk Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi alıp, meclis üyeleriyle sohbet etti. Başkan Altepe, pazartesi günü Türkiye Şampiyonluğu için mücadele verecek olan Büyükşehir Belediyespor Yıldız Bayan Basketbol Takımı’nın oyuncularına da başarılar diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess