Slot Demo PragmaticDemo Slothttps://167.172.89.125/https://pesanantar.gramedia.com/demo-olympus/https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/slot demohttps://heylink.me/mochibet88/mochibet88mochibet 88mpotenhksbetlaskar89laskar 89link ksoklubmporedkitabet138gbk76ksoklubhebitopmpoxompoxlcakar7688klub

BURSA ZOO’DA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

NESLİ TÜKENMEKTE OLAN HAYVANLAR BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’NİN SUNDUĞU DOĞAL YAŞAM ALANINDA HAYATA TUTUNUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, nesli hızla tükenmekte olan yaban hayvanlarına doğal yaşam alanı sunuyor.
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla doğadaki hayvan katliamına dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı, hayvan sevgisinin insandaki yardımlaşma, iyilik ve hoşgörü gibi duyguları geliştirdiğini vurguladı.Bursa Hayvanat Bahçesi’nin insandaki hayvan sevgisini beslediğini belirten Sığırcı, “Hemen her gün, ilköğretim okullarından hayvanat bahçemizi ziyarete gelen minik öğrencilerimizi konuk ediyoruz. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde de Nilüfer Karamehmet İlköğretim Okulu’ndan gelen 150 minik öğrencimizi ağırlıyoruz. Hayvan sevgisi, aile kurumu başta olmak üzere okullarda verilecek eğitimle verilebilir. Her canlının doğadaki dengenin korunmasında rolü büyüktür. Soyları bilinçsizce tüketilen canlılardan sonra büyük sorunlar yaşanmaya başlanmıştır. Artık günümüzde nesli tükenmekte olan hayvanları korumak için büyük gayretler gösterilmektedir. Biz de Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi olarak, nesli tükenmekte olan hayvanlara doğal yaşam alanları sunuyoruz. Onların hayata tutunabilmesi için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZA) üyesi olduğunu vurgulayan Sığırcı, EAZA’nın hayvanları koruma kampanyalarına aktif destek verdiklerinin de altını çizdi.
Sığırcı’nın konuşmasının ardından, hayvanat bahçesindeki doğal ortama yakından tanıklık eden Karamehmet İlköğretim Okulu öğrencileri, ayıların beslenme saatini izledikten sonra yaban keçilerini kendi elleriyle beslediler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ