ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ ZİYARET EDEN ÖĞRENCİLER MERAK ETTİKLERİ HAYVANLARI YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULUYOR..

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla gerçekleştirilen çalışma kapsamında Osmangazi İlçesi’ndeki ilköğretim okullarında eğitim gören öğrenciler hayvanat bahçesini gezerek, hayvanların yaşamları hakkında bilgi sahibi oluyor.

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden öğrenciler, uygulamalı eğitim sayesinde merak ettikleri hayvanları yaşadıkları yerlerde görme fırsatı buluyor.

75 türden 573 adet hayvanın barındığı hayvanat bahçesinde renkli görüntüler de oluşturan çocuklar, ‘Gör, Hisset, Koru’ temalı eğitim sayesinde hayvanların yaşayışlarını ve yaşam alanlarını da yakından inceleyebiliyorlar. Hayvanlarla yakından ilgilenen minik öğrencilerin sevinci yüzlerine yansıyor. Hayvanat bahçesinde görev yapan veteriner ve biyologlar da çocuklara, hayvanların özellikleri ve beslenme şekilleri gibi konularda bilgiler veriyor.

Soğanlı’da bulunan hayvanat bahçesindeki eğitim programına katılan öğrencilerin ulaşımı da Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanıyor. Otobüslerle okullarından alınıp hayvanat bahçesine getirilen öğrenciler, eğitimin ardından yine otobüslerle okullarına kadar götürülüyor. Bugüne kadar 3 bin 663 öğrencinin yararlandığı eğitimin devam edeceği belirtildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess