Bursa Zoo 19 Yaşında

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve dünya standartlarında modern bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 19. yaşında…

Büyükşehir Belediyesi’nin titiz çalışmalarıyla Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi’nin 19. kuruluş yıldönümü, özel bir etkinlikle kutlandı. Program, Bursa Hayvanat Bahçesi konferans salonunda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı ile başladı. Saygı duruşu ve Meliha Cemal Bağcı Ortaokulu öğrencilerinin İstiklâl Marşı’nı coşkuyla seslendirdiği programda, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı, Atatürk’ü saygıyla yâd ederek konuşmasına başladı.
Sığırcı, “Atatürk’ü saygı ve sevgiyle andığımız bugün aynı zamanda Bursa Hayvanat Bahçesi’nin de 19 yıl önce ziyarete açıldığı gündür. EAZA standartlarında 113 türden 1200’ün üzerinde hayvan barındıran Bursa Zoo, 10 Kasım 1998’de açılmıştır” dedi.

Hayvanat bahçeciliği anlayışının değiştiğini ve sürekli gelişerek devam ettiğini  ifade eden Sığırcı, hayvanat bahçelerinin artık bilimsel çalışmalar ışığında, doğal barınaklar ve sunulan imkanlarla yaşamsal sığınaklar haline geldiğini söyledi. Sığırcı, hayvanların refahı gözetilerek, ziyaretçilerin doğaya özleminin karşılanabileceği, dünyada var olan diğer hayvan türlerinin de farkında olarak  bir mekan olarak düzenlenen Bursa Zoo’da ‘gör, hisset, koru’ temasıyla hayvan ve doğa sevgisinin aşılandığını vurguladı.

Etkinlikte Bursa Hayvanat Bahçesi’nin belgeselini izleyen öğrenciler, daha sonra kaplanan beslenme yapılması foka besleme ve gösteri yapılmasını ve penguenlerin beslemelerinide izlediler. Bahçede bir gezinti yapmanın ardından  Bursa Hayvanat Bahçesi personelinin de katılımıyla birlikte ‘’ Bursa Zoo 19. kuruluş yılı pastasını kesmesinin ‘’ heyecanına ortak oldular.

mahjong bonus ekstra saldo
mahjong tombol hoki
fitur gacor turbo spin
langkah kuasai mahjong ways
jackpot mahjong ways
jp mahjong ways
pola mahjong scatter hitam
slot deposit qris
bocoran cheat terbaru slot mahjong
game demo pg soft
informasi pilihan rtp slot
informasi resmi slot mahjong
lucky neko paling digemari
mahjong wins2 mengalami peningkatan
pesta pora starlight princess
rtp game mahjong ways
scatter emas mahjong wayss
stimulus profit kakek zeus
akun demo slot lengkap
slot demo
kompas76
dilibet
76gaming
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess