Slot Demo PragmaticDemo Slothttps://167.172.89.125/https://pesanantar.gramedia.com/demo-olympus/https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/slot demohttps://heylink.me/mochibet88/mochibet88mochibet 88mpotenhksbetlaskar89laskar 89link ksoklubmporedkitabet138gbk76ksoklubhebitopmpoxompoxlcakar7688klub

Bursa Zoo 19 Yaşında

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve dünya standartlarında modern bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 19. yaşında…

Büyükşehir Belediyesi’nin titiz çalışmalarıyla Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi’nin 19. kuruluş yıldönümü, özel bir etkinlikle kutlandı. Program, Bursa Hayvanat Bahçesi konferans salonunda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı ile başladı. Saygı duruşu ve Meliha Cemal Bağcı Ortaokulu öğrencilerinin İstiklâl Marşı’nı coşkuyla seslendirdiği programda, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı, Atatürk’ü saygıyla yâd ederek konuşmasına başladı.
Sığırcı, “Atatürk’ü saygı ve sevgiyle andığımız bugün aynı zamanda Bursa Hayvanat Bahçesi’nin de 19 yıl önce ziyarete açıldığı gündür. EAZA standartlarında 113 türden 1200’ün üzerinde hayvan barındıran Bursa Zoo, 10 Kasım 1998’de açılmıştır” dedi.

Hayvanat bahçeciliği anlayışının değiştiğini ve sürekli gelişerek devam ettiğini  ifade eden Sığırcı, hayvanat bahçelerinin artık bilimsel çalışmalar ışığında, doğal barınaklar ve sunulan imkanlarla yaşamsal sığınaklar haline geldiğini söyledi. Sığırcı, hayvanların refahı gözetilerek, ziyaretçilerin doğaya özleminin karşılanabileceği, dünyada var olan diğer hayvan türlerinin de farkında olarak  bir mekan olarak düzenlenen Bursa Zoo’da ‘gör, hisset, koru’ temasıyla hayvan ve doğa sevgisinin aşılandığını vurguladı.

Etkinlikte Bursa Hayvanat Bahçesi’nin belgeselini izleyen öğrenciler, daha sonra kaplanan beslenme yapılması foka besleme ve gösteri yapılmasını ve penguenlerin beslemelerinide izlediler. Bahçede bir gezinti yapmanın ardından  Bursa Hayvanat Bahçesi personelinin de katılımıyla birlikte ‘’ Bursa Zoo 19. kuruluş yılı pastasını kesmesinin ‘’ heyecanına ortak oldular.