Bursa Zoo 18 yaşında

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve dünya standartlarında modern bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 18. yaşında…

Büyükşehir Belediyesi’nin titiz çalışmalarıyla Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi’nin 18. kuruluş yıldönümü, özel bir etkinlikle kutlandı. Program, Bursa Hayvanat Bahçesi konferans salonunda, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı ile başladı. Saygı duruşu ve Meliha Cemal Bağcı Ortaokulu öğrencilerinin İstiklâl Marşı’nı coşkuyla seslendirdiği programda, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Nermin Sığırcı, Atatürk’ü saygıyla yâd ederek konuşmasına başladı.
Sığırcı, “Atatürk’ü saygı ve sevgiyle andığımız bugün aynı zamanda Bursa Hayvanat Bahçesi’nin de 18 yıl önce ziyarete açıldığı gündür. EAZA standartlarında 110 türden 1100’ün üzerinde hayvan barındıran Bursa Zoo, 10 Kasım 1998’de açılmıştır” dedi.
Hayvanat bahçeciliği anlayışının değiştiğini ifade eden Sığırcı, hayvanat bahçelerinin artık bilimsel çalışmalar ışığında, doğal barınaklar ve sunulan imkanlarla yaşamsal sığınaklar haline geldiğini söyledi. Sığırcı, hayvanların refahı gözetilerek, ziyaretçilerin doğaya özleminin karşılanabileceği bir mekan olarak düzenlenen Bursa Zoo’da ‘gör, hisset, koru’ temasıyla hayvan ve doğa sevgisinin aşılandığını vurguladı.
Etkinlikte Bursa Hayvanat Bahçesi’nin belgeselini izleyen öğrenciler, daha sonra hazırladıkları pastaların maymunlar tarafından paylaşılmasını keyifle izlediler. Bahçede bir tur da atan öğrenciler, lemur ve zürafaları da elleriyle beslemenin heyecan ve mutluluğunu yaşadılar. Program, Bursa Hayvanat Bahçesi personelinin Bursa Zoo 18. kuruluş yılı pastasını kesmesinin ardından renkli görüntülerle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess