Bursa Hayvanat Bahçesi’nin Yeni Konukları Fok Ve Penguenler

BURSA (AA) – Bursa Hayvanat Bahçesi’ne 2 fok ve 11 penguen getirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kurulduğu 1998’de 70 olan hayvanat bahçesindeki tür sayısı, fok ve penguenlerin katılımıyla 112’ye çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hayvanat bahçesinde, yeni konukların barınaklarını ve soğuk iklim şartlarına alışkın fok ile penguenler için yapılan, 6,5 milyon liraya mal olan soğutma sistem odalarını gezdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Altepe, hayvanat bahçesinde başlangıçta 600 olan hayvan sayısının, yapılan ek yatırımlarla bin 200’e çıkarıldığını belirtti.

Bursa’nın bu alanda Türkiye’nin öncü illerinden biri haline geldiğini vurgulayan Altepe, yeni düzenlemelerle hayvanat bahçesinin alanının genişlediğini bildirdi.

Altepe, “Çocuklarımızın doğal hayatı gördüğü, Türkiye’nin en önemli alanlarından olan hayvanat bahçemiz gelişimini hızla sürdürüyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliğine üyeyiz. Bu üyelik sayesinde Avrupa’nın ve dünyanın değişik bölgelerinden farklı türlerdeki hayvanları bedelsiz olarak Türkiye’ye getirebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Hayvanlarımız için her türlü itinayı gösteriyoruz”

Tesislerin tamamlanmasıyla fok ve penguenlerin bahçeye ilhak edildiğini belirten Altepe, şunları kaydetti:

“Foklar Almanya’nın Frankfurt kentindeki, penguenler de Belçika’nın Antwerp bölgesindeki hayvanat bahçesinden getirildi. 3 dönümlük inşaat alanına sahip bölgede foklar için 400 metrekare havuz, 200 metrekare karasal alan, penguenler için de 300 metrekare havuz, 300 metrekare de karasal alan imalatı yapıldı. Yine alanda su altı seyir bölümleri de oluşturuldu, sıcak havalarda hayvanların serinlemesi için soğuk odalar kuruldu. Hayvanlarımız için her türlü itinayı gösteriyoruz. Tüm çocuklarımızı, aileleriyle bahçemizi ziyaret etmeye, fok ve penguenleri görmeye davet ediyorum.”

mahjong bonus ekstra saldo
mahjong tombol hoki
fitur gacor turbo spin
langkah kuasai mahjong ways
jackpot mahjong ways
jp mahjong ways
pola mahjong scatter hitam
slot deposit qris
bocoran cheat terbaru slot mahjong
game demo pg soft
informasi pilihan rtp slot
informasi resmi slot mahjong
lucky neko paling digemari
mahjong wins2 mengalami peningkatan
pesta pora starlight princess
rtp game mahjong ways
scatter emas mahjong wayss
stimulus profit kakek zeus
akun demo slot lengkap
slot demo
kompas76
dilibet
76gaming
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess