Bursa Hayvanat Bahçesi’nde Bayram Yoğunluğu

BURSA (AA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

Havaların sıcak olmasının da etkisiyle vatandaşlar, aileleriyle gezmek için Bursa Hayvanat Bahçesine yoğun ilgi gösterdi.

110 türden yaklaşık bin 100 hayvanı barındıran hayvanat bahçesinde vatandaşlar hem tatilin tadını çıkardı hem de aileleriyle gezdi.

– Bıyıklı maymun eş edindi

Aralık ayında hayvanat bahçesine getirilen bıyıklı maymun türü “Yaprak” isimli dişi “imparator tamarin”, aylar sonra kendisi için getirilen eşi Ceviz’e kavuştu.

8 Haziran’da Roma Hayvanat Bahçesinden getirilen 7 yaşındaki Ceviz de yeni evinde 5 yaşındaki Yaprak’la uyum sağladı. Beyaz uzun bıyıklı, ırkının en küçük türlerinden olan imparator tamarin maymunları ziyaretçilerin ilgi odağı.

Maymunlar bakıcılarının verdiği muz ve özel mamayla besliyor.

– Hayvanlar doğal şartlarındaki gibi besleniyor

Mevsimine göre hayvanlara, doğal ortamlarını hatırlatacak olanaklar sunulan hayvanat bahçesinde, penguenler sardalyayla, kaplanlar 5 metrelik direklerin tepesindeki etlerle besleniyor.

Doğal koşullarda gerçekleştirilen beslenme saatlerinde sardalya verilen penguenler ve eti almak için yaklaşık 5 metrelik direklere tırmanan kaplanlar ziyaretçilerin ilgisini çok fazla çekiyor.

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess