BURSA HAYVANAT BAHÇESİ, TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

 
BURSA HAYVANAT BAHÇESİ´NİN 14. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, STARTI VERİLEN YENİ ÇALIŞMALAR SONUCUNDA BURSA HAYVANAT BAHÇESİ´NİN TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜĞÜ VE GÜZELİ HALİNE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ.

 

 

BURSA – Bursa Hayvanat Bahçesi´nin 14. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, startı verilen yeni çalışmaların sonucunda Bursa Hayvanat Bahçesi´nin Türkiye´nin en büyüğü ve güzeli haline geleceğini söyledi.

Başkan Altepe, Bursa Hayvanat Bahçesi´nin Soğanlı´da yer alan yerleşkesinde 14. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının yanı sıra Şahinkaya Koleji ile Davutkadı Eşref Evcil İlköğretim Okulu öğrencilerinin de katıldığı kutlamalarda Bursa Hayvanat Bahçesi´yle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, şu anda 206 bin metrekare alanda hizmet veren tesisin yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte alan genişlemesine tabi tutulacağını ve içerideki hayvan sayısının artırılacağını ifade etti. Türkiye´nin en güzel ve düzenli hayvanat bahçeleri arasında yer alan tesisi Türkiye´nin en büyük ve güzeli yapmak istediklerini, bu konuda çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Altepe, hedefe her geçen gün daha da yaklaştıklarını ifade etti.

Hedef yıllık 1 milyon ziyaretçi
Konuya ilişkin olarak Dünya Hayvanat Bahçeleri Birliği´nin de başkanlığı yapmış olan Koen Brouwer´ı danışman olarak işe aldıklarını, Brouwer´in her ay 1 haftasını modernleşme düzenlemeleri nedeniyle Bursa Hayvanat Bahçesi´nde geçirdiğini hatırlatan Başkan Altepe, bu sayede Küba´dan Güney Afrika´ya kadar dünyanın değişik bölgelerinden çok sayıda hayvanı Bursa´ya getirdiklerini söyledi. Hedefin gün geçtikçe geliştiğini, Bursa Hayvanat Bahçesi´ni Türkiye´nin en moderni haline getirecek planları bir bir yürürlüğe koyduklarını ifade eden Başkan Altepe, “Daha geniş alanda daha geniş tesislerle gelişim inşallah hedefine ulaşacak. Bir yandan yeni hayvanlarla ilgili yeni alanlar yapılırken, diğer yandan sosyal alanlar hızla imal ediliyor. Hayvanat bahçesinin cazibesi gün geçtikçe artıyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ve gelecek hayvanlarla birlikte tesislerimiz, daha da dikkat çekecek konumda olacak. Göreve geldiğimizde 290 bin olan yıllık ziyaretçi sayısı, bugün yıl itibariyle 500 bine ulaştı. İnşallah yenilenmeyle birlikte yıllık ziyaretçi sayımız 1 milyonu aşacak” dedi.

Bursa Hayvanat Bahçesi´nin 14. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker ise, hayvanat bahçesinin kurulmasına vesile olduğunu ve tesisi kurarken tek düşüncesinin sevgi duygusunun çocuklara aşılanması olduğunu hatırlattı. Bugün hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Saker, Bursa Hayvanat Bahçesi´ne gerekli ilgiyi gösteren, tesisin her türlü talebini fazlasıyla yerine getiren Başkan Altepe´ye şükranlarını iletti.
Bursa Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı, 14. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında konuk ilköğretim öğrencilerine tesisin dünü ve bugünüyle ilgili bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sunumun ardından konuk öğrencilerle birlikte fayton turu yapıp maymunları besledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran rtp mahjong
dampak demo mahjong
elaborasi mahjong ways
Event scatter mahjong ways
gates of olympus takluk
Jawa engine starligt princess
kalkulasi rtp slot
mahjong ways amsyong
mimpi mahjong ways
prospek mahjong wins
rtp live modal terbaik
rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess