Çocuklar zürafaları elleriyle besledi

 

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLAR ZÜRAFALARI ELLERİYLE BESLEDİ

– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT BURSA ZOO PARK’IN 17. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BURSA GENELİNDEKİ İLKÖĞRETİM OKULLARINDA OKUYAN ÖĞRENCİLERİN KATILIMIYLA KUTLANDI.

– İLK OLARAK BURSA ZOO PARK MÜDÜRÜ NERMİN SIĞIRCI TARAFINDAN HAYVANAT BAHÇESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLEN MİNİKLER, DAHA SONRA DOKUNMA MESAFESİNDEN ELLERİYLE ZÜRAFALARI BESLEYEREK EŞİNE AZ RASTLANIR BİR DENEYİME SAHİP OLDU.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bursa Zoo Park’ın 17. kuruluş yıldönümü Bursa genelindeki ilköğretim okullarında okuyan öğrencilerin katılımıyla kutlandı. İlk olarak Bursa Zoo Park Müdürü Nermin Sığırcı tarafından hayvanat bahçesi hakkında bilgilendirilen minikler, daha sonra dokunma mesafesinden elleriyle zürafaları besleyerek eşine az rastlanır bir deneyime sahip oldu.

Her yıl kuruluş yıldönümünü çocuklarla kutlayan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bu yıl da geleneği bozmadı. Bursa genelindeki ilköğretim okullarından gelen ilköğretim öğrencileri, kurumun 17. kuruluş yıldönümü etkinliklerine renk kattı.

Sığırcı’dan Bursa Zoo Park brifingi

Soğanlı’daki botanik park yerleşkesinde yapılan kutlamalar, öğrencilere yönelik bilgilendirme konferansıyla başladı. Konferans öncesinde konuşma yapan Bursa Zoo Park Müdürü Nermin Sığırcı, hayvanat bahçesinin dünden bugüne gelişimine değinerek, önümüzdeki yıllarda alan ve hayvan çeşidi sayısını artıracaklarını, tüm bu zenginlikleri çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi. Sığırcı, konuşmasında kurum olarak yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne de değindi. Öğrenciler, hayvanat bahçesindeki hayvanlara ve değişime ilişkin tanıtım filmini büyük bir ilgiyle takip etti.

Dokunma mesafesinden müthiş deneyim

Konferansın ardından ilköğretim okulu öğrencileri, zürafa, maymun ve lemur platformlarına yiyecek bıraktı. Öğrencilerden bazıları, özel izinle zürafaların bulunduğu platforma girerek, dokunma mesafesinden müthiş bir deneyim yaşadı. Öğrencilerin yiyecek bırakmasının ardından bulundukları kafesten açığa bırakılan maymunlar, renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra lemurların bulunduğu alana geçen öğrenciler, hayvanları büyük bir dikkatle takip etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess