Bugün Dünya Gergedan Günü

2010 Yılından beri her yıl 22 Eylül’de, nesli tükenme tehdidi ile karşı karşıya olan gergedanların azalan nüfusuna dikkat çekmek amacıyla kutlanmaktadır.

Beş farklı gergedan türü olan Beyaz Gergedan, Siyah Gergedan, Hint Gergedanı, Cava Gergedanı ve Sumatra Gergedanı koruma ihtiyacına dair farkındalık yaratmak amacıyla Dünya’nın hemen hemen her köşesinden sivil toplum kuruluşları, hayvanat bahçeleri, ilgili örgütler, işletmeler ve ilgili bireyleri birleştirerek; Afrika ve Asya’da korunan alanları geliştirmek, gergedanların yaşam alanlarını tahrip eden yasadışı ağaç kesimi ve ticaretini durdurmak ve boynuz kaçaklığını ortadan kaldırmak için çeşitli farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Birlikte yaşamak mümkün. Yaban Hayatını korumak için gösterdiğimiz çabanın bir parçası olmak istiyorsanız bahçemize bekliyoruz. #bursazoo #bursahayvanatbahçesi #animals #dogalyasam #doga #bursadagezilecekyerler #beaitifulanimals #animals #animalpictures #bursabuyuksehirbelediyesi #beyazgergedan #rihanna Bahçemiz haftanın her günü saat 18.30`a kadar ziyarete açıktır. Detaylı bilgi için www.bursahayvanatbahcesi.com