Ayılar kış uykusu öncesinde balıkla besleniyor

İnsanlarda meydana geldiği benzeri havaların soğumasıyla beraber hayvanların da enerji gereksinimleri çoğalıyor. Hayvanat bahçesinde yer alan beslenme uzmanları tarafından hayvanların gündelik yem miktarlarında ihtiyaca yönelik her bir hayvan için yeniden aranjman yapılıyor. Zooparkta yer alan aslan, kaplan ve leoparlara kemikli kırmızı et veya tavuk eti verilirken, beslenme tarzı insanlara benzer ayılara da kıtır balık, sebze ve meyveler yediriliyor. Otlarla beslenen hayvanlara da mevsime uyumlu sebzeler veriliyor. Mevsimsel geçiş dönemlerinde tüm hayvanlara gereksinimleri doğrultusunda vitamin mineral takviyeleri de inşa edilerek bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi hedefleniyor . Bu arada meyvelerin şeker oranları ek olarak dik olduğundan ötürü az miktarda meyve ve bir sürü miktarda sebze ile beslenen lemurlar da natürel protein takviyeleri ile sıhhatli bir biçimde beslenmeleri yapılıyor. European Association of Zoos and Aquaria (EAZA) üye olan Bursa hayvanat bahçesinde ki hayvanların beslenme tarzı ve gereksinimleri da yeniden EAZA tarafından laboratuvar çalışmalarıyla saptama ediliyor. Bu sayede tabiattaki beslenmelerini basit alan bir beslenme tarzı uygulanıyor.

AYILAR BALIKLARI DÜRÜM GİBİ YİYOR

Hayvanat bahçesini gezerken ayıların balıkla beslenmesine tanık olan yurttaşlardan Yüksel Koç, “Güzel bir yer , her şeyi, temizliği bakımından , tür çeşit hayvanlar bakımından bir sürü iyi bir yer . Burada bir ayılar üzerine değil, tüm hayvanların beslenmesini gördüm. Burada hayvanlar natürel yiyecekleri ile itina ile besleniyor. Onların bir seslenişi ve bir balık atılması içinde dahi bir insan çağırır benzeri o yeme gelmeleri bir sürü hoşuma gitti. Ayılara balık verildi ve onlarda sanki bir dürüm benzeri balıkları yemesi bir sürü güzel. Mükemmel bir yer , beslenmeleri bakımından da bir sürü güzel.” şeklinde konuştu.

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess