AFRİKA’NIN VAHŞİ YAŞAMI BURSA’YA TAŞINIYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AVRUPA HAYVANAT BAHÇESİ VE AKVARYUMLAR BİRLİĞİ’NE (EAZA) ASİL ÜYELİK ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜ, BURSA HAYVANAT BAHÇESİ’NE FOTOĞRAFLARDA GÖRÜLEN AFRİKA’NIN VAHŞİ YAŞAMINI TAŞIYACAKLARINI SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Avrupa Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üyelik çalışmalarının sürdüğünü Bursa Hayvanat Bahçesi’nin kısa zamanda Türkiye’nin en güzel hayvanat bahçelerinden biri haline geleceğini söyledi.

Başkan Altepe, işadamı ve fotoğraf sanatçısı Tayfur Coşkunüzer’in Kenya’nın Masai Mara Bölgesi’nde görüntülediği safari fotoğrafları sergisinin açılışına katıldı. Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışında Vali Şahabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekilleri Ali Kul ve Altan Karapaşaoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar’ın yanı sıra çok sayıda işadamı da hazır bulundu.

Hayvanat Bahçesi yeniden yapılanıyor

Sergide yer alan Çita, Afrika aslanı, Afrika ceylanı, fil, akbaba, zebra, sırtlan gibi vahşi yaşamın aktörlerinin fotoğraflarını inceleyen Başkan Altepe, benzer hayvanların Bursa Hayvanat Bahçesi’nde de yer alması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Hayvanat Bahçesi’ne farklı bir vizyon katacak çalışmaların eski Belediye Başkanlarından Erdem Saker’in başkanlığı ve EAZA Başkanı’nın danışmanlığında yürütüldüğünü ifade eden Başkan Altepe, “Dünya ve Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’ne tam üyelik çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında zürafa ve fil gibi vahşi yaşamda görülen hayvanları Bursa’ya getireceğiz. Türkiye’nin en güzel hayvanat bahçesini Bursa’ya kazandırmak istiyoruz” dedi.

İşadamı ve fotoğraf sanatçısı Tayfur Çoşkunüzer, dünyanın en güzel vahşi yaşam alanlarından biri olan Kenya’da bulunmanın çok keyifli olduğunu, önümüzdeki yıl da Bursa ile ilgili bir çalışma yapmayı planladığını kaydetti. Sergiyi gezen AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin ise, Bursa’nın her anlamda bir kültür kenti olduğunu belirterek, Bursa’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Vali Harput da güzel çalışma nedeniyle Coşkunüzer’i kutladı.

mahjong bonus ekstra saldo
mahjong tombol hoki
fitur gacor turbo spin
langkah kuasai mahjong ways
jackpot mahjong ways
jp mahjong ways
pola mahjong scatter hitam
slot deposit qris
bocoran cheat terbaru slot mahjong
game demo pg soft
informasi pilihan rtp slot
informasi resmi slot mahjong
lucky neko paling digemari
mahjong wins2 mengalami peningkatan
pesta pora starlight princess
rtp game mahjong ways
scatter emas mahjong wayss
stimulus profit kakek zeus
akun demo slot lengkap
slot demo
kompas76
dilibet
76gaming
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess