BURSA HAYVANAT BAHÇESİ YENİLENİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE’NİN EN MODERN HAYVANAT BAHÇESİ OLAN BURSA HAYVANAT BAHÇESİ’NİN YENİDEN YAPILANDIRILDIĞINI BELİRTEREK, “BURSA HAYVANAT BAHÇESİ, NİSAN AYINDA YEPYENİ YÜZÜYLE MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK” DEDİ.

5 OCAK 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA HAYVANAT BAHÇESİ YENİLENİYOR

– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE’NİN EN MODERN HAYVANAT BAHÇESİ OLAN BURSA HAYVANAT BAHÇESİ’NİN YENİDEN YAPILANDIRILDIĞINI BELİRTEREK, “BURSA HAYVANAT BAHÇESİ, NİSAN AYINDA YEPYENİ YÜZÜYLE MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK” DEDİ.

BURSA – Bursa’ya birbirinden özel projelerle vizyon kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde de yenileme çalışmalarına hız verdi.

Başkan Altepe, Büyükşehir bürokratları ile birlikte Bursa Hayvanat Bahçesi’nde bu yıl içinde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili sunumu izledi. Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker’in moderatörlüğünde; Mimar İlkay İntaş’ın yaptığı sunumu dikkatle izleyen Başkan Altepe, daha sonra da çalışmaların detaylarını yapılan toplantıyla değerlendirdi.

Başkan Altepe, çağdaş bir kentte olması gereken en önemli mekanlardan birinin hayvanat bahçesi olduğunu belirterek, “Hayvanat bahçesindeki yenileme çalışmalarıyla, Bursa’ya yakışır ve çevre illerdeki insanlara da hizmet verecek şekilde bir hayvanat bahçesi oluşumunu hızla sürdürüyoruz. 13-14 yıl önce Erdem Saker’in başkanlığında kurulan hayvanat bahçesinde, yeniden Saker’in koordinasyonunda olduğu bir ekiple çalışmalara devam ediyoruz. Hayvanat bahçesi baştan başa yenileniyor. Tüm yolları, kafeteryaları, oturma düzenleri ve tabelalarıyla her şey elden geçti. Bahçeye yeni mekanlar ve yeni hayvanlar da ekleniyor” dedi.

Bursa’ya Güney Afrika’dan antilop ve zürafa geliyor

Başkan Altepe ‘Denizlerin Sırrı Eğitim Merkezi’ ve Afrika kafenin de hayvanat bahçesinde yakın zamanda açıldığını belirterek, “Mart sonu Nisan başında, Güney Afrika’dan antilop ve zürafa getirilecek. Bursa Hayvanat Bahçesi olarak Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) üyelik süreci tamamlandığında tüm dünyadaki hayvanat bahçelerinden hayvan tedarik edebileceğiz. EAZA’nın eski başkanı da bizim danışmanlığımızı yapıyor. Önümüzdeki aylarda burası, fok balığı, penguen, lemur maymunları ve kaplan cinsleri olmak üzere birçok hayvanın bulunduğu bir mekan haline gelecek. Türkiye’nin en modern ve en gelişmiş hayvanat bahçesi olan Bursa Hayvanat Bahçesi’nin dünyanın en güzel bahçeleri arasında ilk sıralarda yer alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Hayvanat bahçesindeki yenileme çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Altepe, “Nisan ayında yeni bir hayvanat bahçesinde, yeniliklerle ve zenginliklerle vatandaşlarımız ve çocuklarımızı buluşturmak istiyoruz” diyerek, bu durumun kendisini çok heyecanlandırdığını ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

bocoran maxwin sistem
rtp tertinggi untung
rtp live slot
slot mahjong ways
bonus mahjong ways
demo mahjong wins
hujan profit mahjong
integrasi mahjong ways
keunggulan rtp mahjong ways
kode alam olympus
korelasi slot mahjong
mahjong wins bukan main
memprovokasi jackpot mahjong
starlight princess profit fenomenal
gacor lucky neko
rtp pg soft
slot thailand maxwin
rtp tergacor tinggi
sugar rush jackpot
link gacor hari ini
rtp slot online
mahjong tergacor
gates of olympus
rtp rekor kemenangan
rtp terbaik terbaru
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess