40 derecede develer hortumla serinledi, ayılar ise buzlu balık keyfi yaptı

Türkiye’nin en önemli hayvanat bahçelerinden birisi olan Bursa Zoopark’ta da kavurucu yaz sıcakları etkisini gösteriyor. Hava sıcaklıklarının artmasından dolayı onlarca hayvan, ilginç metotlarla serinletiliyor. Geyikler bahçelerindeki havuza girerek serinlemeye çalışırken, ayılar ile de yakından ilgilenen bakıcılar buzlu balık menüsüyle hayvanları hem besliyor, hem de serinletiyor. Tapirlere ise kovaların içine koyulan kavun ve karpuzlar, bakıcıların elleriyle ikram ediliyor.

SICAK İKLİM HAYVANLARI BİLE BUNALDI

Sıcak iklim hayvanı olmasına rağmen develerin ise hortumla tutulan suyla serinlemeye çalışması sıcakların ne kadar etkili olduğunu gözler önüne serdi. Bakıcılarının tuttuğu hortum altından biran olsun ayrılmak istemeyen develer, ağaçların gölgesinde ve serinliğinde ise dinlenmekten de geri kalmıyor. Geyiklerin ise kendilerine ikram edilen ekmekleri havuz içinde serinleyerek tüketmeleri dikkatlerden kaçmadı.

VATANDAŞLAR SERİNLEMEK İÇİN SUYUN ALTINA GİRİYOR

Hayvanat bahçesini gezen ziyaretçiler hayvanların fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmezken, sıcak havadan bunalan vatandaşlar, kendilerini çeşmenin altına atıyor. Küçük yakınını elindeki su ile serinletmeye çalışan bir genç ise, en sonunda kafasını çeşmenin altına sokarak serinletmeye çalıştı.

EN UZUN GÜN ONLARIN OLDU

Çoğu hayvanat bahçesinde olduğu gibi, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde de en uzun gün en uzun boylu zürafaların oldu. Hayvanat bahçesini gezmeye gelen okul öğrencileri, Dünya Zürafa Günü sebebiyle, zürafaları elleriyle besleme imkanı buldu.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı, “Hayvanat bahçesindeki hayvanları serinletmek için çeşitli metotlar deniyoruz. Sıcak iklim hayvanları olsalar da buraya ayak uydurdukları için develer bile bakıcılarının tuttuğu suyun altından çıkmak istemiyor. Ayılar ise buzlu balık ile keyif yapmaktan geri kalmıyor. Havuza giren geyikler serinlemenin tadına varırken, tapirler ise buzlu kavun ve karpuzla besleniyor. Yaptığımız bir başka etkinlikte ise en uzun günde en en uzun hayvanımız olan zürafaların korunmasına dikkat çekmek için öğrencilerle bir araya geldik. Onlar kendi elleriyle zürafaları beslediler” diye konuştu.

rtp sweet bonanza
scatter hitam mahjong ways
scatter slot pg soft
situs slot gampang jp
slot rtp gacor
teknik maxwin mahjong
mahjong ways scatter hitam
trik slot gacor
fenomena rtp mahjong memanfaatkan slot demo pg insentif mahjong ways mahjong 1 profit membeludak slot mahjong rtp starlight princess