HAYVANLARI TANI SEV KORU

ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ MÜDÜRLÜĞÜ, TÜRKİYE´DE SAYILARI HIZLA AZALAN VE NESLİ TÜKENME NOKTASINDA BULUNAN HAYVAN TÜRLERİNİN TANITILMASI, KORUNMASI VE SEVİLMESİ AMACIYLA ÇOCUKLARA YÖNELİK 1 HAFTALIK BİR SUNUM BAŞLATTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü, Türkiye´de sayıları hızla azalan ve nesli tükenme noktasında bulunan hayvan türlerinin tanıtılması, korunması ve sevilmesi amacıyla çocuklara yönelik 1 haftalık bir sunum programı başlattı.

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü nedeniyle düzenlenen sunumların ilkine, Özel Kültür Okulları´nda okuyan 190 ilkokul öğrencisi katıldı. Veteriner Hekim Nalan Ertaş´ın gerçekleştirdiği sunum renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye topraklarında yıllar önce yaşayan ve şu anda yok olan aslan, yaban eşeği, çita, leopar, fil ve kaplan hakkında bilgilerin verildiği sunumda; yine 10 yıl önce Anadolu topraklarda yaşayan ve nesli tükenen Yakalı Toy kuşu anlatıldı. Sayıları gittikçe azalan ve nesilleri tükenme noktasında bulunan hayvan türlerinin de tanıtıldığı sunumda, çocuklara hayvanların korunması anlamında neler yapmaları, ne tür davranışlar sergilemeleri gerektiği hatırlatıldı.

Sunumun ardından çocuklara, soyu tükenmek üzere olan hayvanlarla ilgili bilgiler içeren tanıtıcı kartlar ile bu hayvanlara ait maskeler dağıtıldı. Sunumun ardından çocuklar, hayvanat bahçesinde bulunan hayvanları gezerek onları besledi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Dünya Hayvan Hakları Günü nedeniyle düzenlenen sunumların günde 4 okul olmak üzere 1 hafta boyunca süreceğini bildirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ