HAYVANAT BAHÇESİNDEN BAYRAM HEDİYESİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı’nda ziyaretçilerini bekliyor. Hayvanat bahçesinde 25 gün önce doğan devekuşları, bayram ziyaretçilerinin ilgi odağı olacak.

Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üyelik sürecinde olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bugünlerde yeni sakinlerini ağırlıyor.
Hayvanat bahçesinde oluşturulan doğal ortamlarında yaşamlarını sürdüren devekuşları arasına 25 gün önce katılan 5 yavru devekuşu, mekana bambaşka bir renk kattı. Bahçede yavrular için özel olarak düzenlenen alanda tutulan yavrular, küçük kırçıllı görünümleriyle dikkat çekiyor. Devekuşu yavruları, yaklaşık 50 – 55 gün arasındaki kuluçka döneminin ardından mekanın sakinleri arasına katıldı. Henüz cinsiyetleri belli olmayan yavruların, erkek veya dişi olduğu ise ancak 6 aylık olduklarında netlik kazanacak.

Bayramda hayvanat bahçesine ücretsiz ziyaret
Devekuşlarının hayvanat bahçesine gayet iyi uyum sağladıklarını belirten yetkililer, Ramazan Bayramı’nda ziyaretçilerin devekuşu yavrularına büyük ilgi göstereceğini kaydetti. Öte yandan Bursalılar, bayram boyunca ve pazar günü hayvanat bahçesini ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.