HAYVANAT BAHÇESİNDE ÇOCUK ŞENLİĞİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ, ÖĞRENCİLERE EĞLENCELİ BİR GÜN YAŞATTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlaması, renkli ve coşkulu anlara sahne oldu.

Soğanlı’daki hayvanat bahçesinde eğlenceli saatlerin yaşandığı 23 Nisan Çocuk Şenliği, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konseriyle başladı. Konserde popüler şarkıları seslendiren bandoya, çocuklar da danslarıyla eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı, günün anlam ve önemini dile getirdiği konuşmasında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayramdır. Geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımız, barış ve kardeşliğin de simgeleridir” diye konuştu.
Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gençel ile Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Zeyrek de çocukların, geleceğin emanetçileri olduğunu belirterek, günün anlamına dikkati çekti.
Dilek Özer İlköğretim Okulu, Sosyal Hizmetler Kaplıkaya Çocuk Yuvası, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği, Özel Şahinkaya İlköğretim Okulu, Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu ve Elmasbahçeler İlköğretim Okulu öğrencileri de kostümleri ve danslarıyla şölene renk kattı. Hayvanat bahçesinde fayton gezisinin de yapıldığı programda, Yıldırım İMKB Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerine yüzlerini boyatan çocuklar, devekuşu yumurtalarını da istedikleri şekilde boyayarak kendileri için kolyeler yaptı. Çocuklarının 23 Nisan heyecanına ortak olan veliler ise keyifli anları kaydetmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Bayram neşesinin doruğa çıktığı günde çocuklar, gönüllerince eğlendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ