BÜYÜKŞEHİR’DEN KARNE HEDİYESİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, takdir ve teşekkür belgesi alan öğrencileri sömestr tatili boyunca ücretsiz hayvanat bahçesi gezisi ile ödüllendirirken, aynı süre içinde ilkokul öğrencileri de velileriyle birlikte Zoopark’a ücretsiz girebilecek.

Dünya standartlarında modern bir bahçe olarak 206 bin 600 metrekarelik alan üzerine kurulan, hayvanlar için doğal yaşam alanı ziyaretçiler için de nefes alabilecekleri bir ortam olan Hayvanat Bahçesi, sömestr tatilinde başarılı öğrencileri ağırlayacak. Eğitim döneminin ilk yarısını başarıyla tamamlayan öğrencileri ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, takdir ve teşekkür belgesi alan öğrencileri Hayvanat Bahçesi’nde ücretsiz ağırlayacak. Sömestr tatili boyunca geçerli olacak etkinlikten, ilkokul öğrencileri ise velileri ile birlikte yararlanabilecek.
Toplam 108 tür ve 1006 adet hayvana EAZA standartlarında bakım, besleme ve koruyucu hekimlik hizmeti verilen Hayvanat Bahçesi’ni ücretsiz geçme imkanı bulacak öğrenciler, son bir yıl içinde Bursa’ya getirilen Nil Timsahı, Sarı Altın Sülün, Amur Kaplanı, Saman Boyunlu İbis, Tenrek, Kapibara, Gök Doğan, Ala Geyik, Yılan Kartalı ve Suna Ördeği gibi yeni türleri de görme imkanı bulacak.,
BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ